Lista aktualności Lista aktualności

"1000 drzew na minutę"

Nadleśnictwo Międzyzdroje przystąpiło do intensywnego sadzenia młodego pokolenia lasu.

Wiosna choć z „oporem” ale zawitała w nasze progi. Nadleśnictwo Międzyzdroje przystąpiło do intensywnego sadzenia młodego pokolenia lasu.

W bieżącym roku  na terenie Nadleśnictwa Międzyzdroje posadzonych zostanie 700 tys. sadzonek       z czego 50% to drzewa liściaste, a 50% iglaste. Nasza praca wpisuje w kampanię „1000 drzew na minutę”.

Hasło „1000 drzew na minutę” wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Śmiało można powiedzieć, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew niż Lasy Państwowe.

Większość prac związanych z odnowieniem lasu zostanie wykonana przez wykwalifikowanych pracowników Zakładów Usług Leśnych pod nadzorem leśników. Zdarza się, że w ramach pokazowego sadzenia lasu uczestniczą  dzieci, młodzież szkolna i dorośli, których zapoznajemy z rolą odnowień          w życiu lasu.

 Spotkania z leśnikami i obcowanie z naturą, a także możliwość samodzielnego posadzenia drzewa kształtuje i wzmacnia postawę proekologiczną dzieci i młodzieży.